Nowy kurs zaczyna się w dniu: 12.09.2019 o godz. 17:00. Możesz się zapisać tutaj!

      

Ekologiczna jazda podczas egzaminu na prawo jazdy. Czy do końca nowe wyzwanie dla zdających? Z nowym rokiem weszły w życie przepisy, które nieco zmieniają zasady egzaminu.


Kierowca będzie musiał się wykazać znajomością tak zwanego eco-drivingu. Na czym polega nowość. Pierwsze z zadań będzie miało na celu sprawdzenie umiejętności ekologicznego rozpędzania pojazdu. Drugim zadaniem będzie hamowanie silnikim.


Dla Naszych kursantów nie jest to temat obcy. ECO DRIVING to innymi słowy płynna i przemyślana jazda, obserwacja drogi i jej otoczenia oraz właściwa ocena i odpowiednia  reakcja na zmianiającą się sytuację na drodze.

Poniżej kilka prostych zasad eco-drivingu

 

  • Myśl za kółkiem: dojeżdżając do czerwonych świateł rozpocznij proces hamowania z wyprzedzeniem, gwałtowne hamowanie, a następnie gwałtowne ruszanie naraża Cię na niepotrzebne koszta.

  • Unikaj jazdy na wysokich obrotach: wyższe obroty – wyższe zużycie paliwa a co za tym idzie wyższy poziom hałasu oraz wyższa emisjia szkodliwych substancji

  • Staraj się jechać z równomierną prędkością

  • Zwracaj uwagę na właściwe ciśnienie w oponach: niskie ciśnienie w oponach prowadzi do ich odkształcania się oraz do zwiększenia zużycia paliwa

  • Nie przewoź zbędnego bagażu: około 100 kg kosztuję Cię około 0,6 litra na 100 km